تولید با کیفیت قابل رقابت در بازار جهانی

قطعات فلزی زنجان خودرو بهترین انتخاب برای قطعات خودرویی

 

تحقیق و توسعه

شرکت ما بر این باور است که سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه ، موجب دستیابی مجموعه به مزیتهای رقابتی در تولید و عرضه محصولات یا خدمات جدید پیشرو می شود. این شرکت بر پایه نقشه راه و مستنداتی که با دانش روز همگام می باشد در جهت تولید قطعات خودروهای روز گام بر میدارد.
با توجه به تئوریکال بودن این بخش ، با آموزش قابل دستیابی ست اما موضوع مهم تکنولوژی ساخت است که نیازمند ابزار و تجهیزات جدیدی می باشد که امری سرمایه‌بر است. خوشبختانه این دو موضوع از طریق مشارکت‌های خارجی قابلیت انتقال به کشور را داشته و بسیار حائز اهمیتند . شاید دریافت تکنولوژی ساخت به‌دلیل سرمایه‌بر بودن دشوار باشد، اما کار غیر‌ممکنی نیست.
هزینه های تحقیق و توسعه بگونه ای مصرف می شود که پیش از آنکه شرکت های رقیب اقدام به تولید و عرضه محصولات جدید بنمایند، شرکت ما قادر به ارائه محصولاتی جدید بوده و کیفیت محصولات را بهبود بخشیده باشد و با بهبود فرآیند های تولید ، هزینه های مربوطه را کاهش دهد.

3333TASVIR kar ba compyoter
6565

سیستم مدیریت کیفیت

شرکت ما با وجود سیستم مدیریت کیفیت می کوشد فعالیت های واحد تحقیق و توسعه را به گونه ای سازماندهی نماید که بین مدیران این واحد و سایر مدیران شرکت روحیه همکاری و مشارکت به وجود آمده و تقویت شود. با تبادل تجربیات و اطلاعات بین واحد تحقیق و توسعه و سایر واحدهای شرکت ، تصمیمات و برنامه ریزیهای کلیه واحدها با یکدیگر هماهنگ شده و کلیه فعالیتهای سازمان یکپارچه می گردد. بدین ترتیب فرایند مدیریت استراتژیک با شیوه فوق در مجموعه تسهیل می گردد.

قالب سازی:

در صنعت تولید قطعات خودرو ، قالب به عنوان یک سرمایه و شاید اصلی ترین ابزار تولیدی محسوب می شود. از جمله دسته بندی های قالب ، دسته بندی بر اساس ابعاد قطعه تولیدی توسط آنها می باشد. در این طبقه بندی ، قالب ها از سایز کوچک با نام G5 تا بزرگترین سایز تحت عنوان G1 دسته بندی می شوند. نوعی دیگر از طبقه بندی نیز، بر اساس فرایند انجام شده توسط قالب ها می باشد که بسته به تعداد فرایند های قابل انجام در قالب ، به سه دسته تک فرایند، مرکب و پروگراسیو تقسیم بندی می شوند .

Untitled-2
 
 • ۱۳۷۹

  افتتاح کارخانه
 • ۱۳۷۹ - ۱۳۹۸

  -صفحه انتهایی کفی چهاردرب پراید
  -آستری رکاب پراید
  -دیاق سپر جلو تیبا
  -کفی عقب چهار درب پراید
  -نگهدارنده مجموعه داشبورد تیبا
  نگهدارنده مجموعه داشبورد پراید -151
  -جاچراغی پراید
  -صفحه با مهره جوش 7/16 اینچ
  -مجموعه قطعات ساختمانی (کف پوش اداری)
  -جاچراغی فیس لیفت 132 - 111
  جاچراغی وانت -151
  طاقچه عقب پژو -405
  -قطعه عرضی زیر رادیاتور
  -لولای در موتور چپ و راست
  پایه نگهدارنده گیربکس -206
  -قطعه نگهدارنده زبانه قفل صندوق عقب
  -تقویت عرضی زیر صندلی جلو چپ و راست
  -قطعه تقویت سوراخ روی بدنه گلگیر داخلی جلو

 • ۱۳۹۹

  عرضی زیر شیشه خور جلو
  قطعه ساختمانی A
  قظعه ساختمانی B

پویایی در آینده

از دیگر اهداف این واحد ، میتوان به هموار سازی راه شرکت در رسیدن به هدف نهایی که تولید محصولات باکیفیت در قطعات خودرو های تولید شده در بهترین برندهای جهان می باشد، اشاره کرد. بهمین منظور تحقیقات گسترده ای در زمینه بهره گیری از ماشین آلات برش لیزر و پرینتر های سه بعدی صورت گرفته است. امیدواریم که در زمانی نه چندان دور به این اهداف نائل شویم.

image_222-800x600
KUKA-robots-Possehl-Electronics

تمام توجه ما در دایره تحقیق و توسعه بر اجرایی سازی ۲ اصل می باشد:
۱- وظیفه اصلی ما توسعه و دستیابی به محصول جدید است، که در این امر همکاری تنگا تنگی با بخش خود کفایی شرکت های خودرو سازی داخلی داشته ایم.
۲- یافتن روش های نوین برای بهینه سازی خط های تولیدی موجود در مجموعه، که برای تحقق این هدف مطالعات گسترده ای در زمینه روش های استفاده از ربات ها در خط تولید و هماهنگ سازی روش های تولید به کمک ربات ها صورت گرفته است.

 
فارسی